Wydarzenia

Relikwie św. Królowej Jadwigi w Bazylice Mniejszej

  Zapraszamy na reportaż związany z wprowadzeniem relikwii świętej Jadwigi Królowej do naszej Bazyliki: 

https://youtu.be/7qL-1VZoqjA

Pielgrzymka młodych przyjaciół Radia Maryja - 22.05.2021

Ksiądz Patryk z kilkuosobową grupą młodzieży udał się w godzinach popołudniowych na Jasną Górę, by tam uczestniczyć w kolejnej już ogólnopolskiej pielgrzymce młodych przyjaciół Radia Maryja. Było to możliwe dzięki sponsorce, która wychodząc z inicjatywą zaproponowała pokrycie kosztów związanych z wyjazdem, za co serdecznie dziękujemy!!

Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego - 22.05.2021

Wieczorem na cmentarzu, w kościele Ducha Świętego odbyło się czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Z naszej strony odpowiedzialny był za to ks. Przemysław Janiak, który przy współpracy z ks. Maciejem Pawlakiem (NSJ), zorganizował to wydarzenie. Czuwanie obejmowało Eucharystię, Apel jasnogórski, adorację Najświętszego Sakramentu, modlitwę różańcową, ciszę oraz wspólny śpiew. W takiej modlitewnej wspólnocie – każdy kto chciał – mógł wejść w czas Zielonych Świąt.

101 urodziny św. Jana Pawła II - 18.05.2021

W 101-ą rocznicę urodzin św. Jana Pawła II po Mszy świętej o godz. 18:00 zebrani na zewnątrz zapaliliśmy 101 świec przy popiersiu Wielkiego Papieża. Przed popiersiem już czekała na zbierających się młodzież, która wraz z ks. Patrykiem ubogaciła całe spontaniczne wydarzenie śpiewem pieśni nabożnych.

Nabożeństwo fatimskie - 13.05.2021

W 40-tą rocznicę zamachu na życie Jana Pawła II rozpoczęliśmy nabożeństwa fatimskie. O godz. 20:00 Eucharystię w intencji naszego miasta sprawował Ksiądz Proboszcz, zaś po Mszy świętej różaniec z rozważaniami poprowadził ks. Mateusz.

Delegacja na Wawel - 11.05.2021

Tego dnia autokarem o godz. 9:00 rano wyruszyła sprzed Urzędu Miasta delegacja, która udała się do Krakowa by otrzymać dla naszej Parafii i dla naszego miasta relikwie świętej królowej Jadwigi. W delegacji tej znaleźli się: rodziny sieradzkie, młodzież, bractwo rycerskie, bractwo kurkowe, pani w stroju sieradzkim, radni, siostra urszulanka, księża, druhowie strażacy oraz Prezydent Miasta wraz z Przewodniczącą Rady Miasta. Na Wawelu delegacja zwiedzała katedrę wraz z kryptami, skarbcem i dzwonem Zygmunta. Przewodnikiem był dla nas Ksiądz Kustosz katedry. O godz. 17:30 sprawowana była Eucharystia przy Krzyżu pod którym modliła się za życia królowa Jadwiga i pod którym obecnie znajdują się jej szczątki doczesne. Na zakończenie delegacji zostały wręczone przez Kustosza Katedry na Wawelu relikwie świętej Królowej.

Copyright © 2010 Parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by simea.pl